İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ERZURUM
Erzurum Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Ani Bastıran Sel Erzurum Merkez Ve İlçelerinde Etkili Oldu 24 Mayıs 2018
foto
Merkez Yakutiye ilçesi Çaykara caddesinde meydana gelen göçükte park halinde bulunan bir otomobil çukura gömüldü. Bölgeye sevk edilen AFAD Erzurum ekibi uzun uğraşlar sonunda göçükte bulunan aracı çıkarmayı başardı. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu yürüttüğü kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmaları yürüten AFAD Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı ve Arama Kurtarma Birlik Müdürü Mehmet Rıza Andiç’ten bilgi aldı.
[Devamı]
Erzurum'da İki Araç Çarpıştı: 1'i Çocuk 5 Kişi Hayatını Kaybetti 14 Mayıs 2018
foto
Erzurum' un Çat ile Bingöl' ün Karlıova ilçeleri arasındaki Köseler köyü mevkiinde iki aracın kafa kafaya çarpışması sonucu 1'i çocuk 5 kişi hayatını kaybetti. 10 kişi yaralandı. Olay yerine sok sayıda ambulans ve AFAD ekipleri sevk edildi.
[Devamı]
AFAD' dan Engelli Öğrencilere Deprem Eğitimi 13 Nisan 2018
foto
AFAD Erzurum il müdürlüğü, Dede Korkut İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine depremden korunma eğitimi verdi. Palandöken ilçesindeki İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne öğretmenleri ile birlikte gelen 30 işitme engelli öğrenciye, konferans salonunda düzenlenen eğitim programında deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında yapmaları gerekenler konusunda bilgiler verildi.
[Devamı]
Kaybolan Küçük Ege, AFAD Erzurum, Jandarma ve Vatandaşların Çabalarıyla Bulundu(Video Haber) 09 Nisan 2018
foto
Erzurum’un Pasinler ilçesine bağlı Taşkaynak Mahallesi'nde oturan İnci ile Emin Albayrak çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Ege, 6 Nisan günü saat 14.00 sıralarında evinin önünde oynarken kayboldu. Aile fertleri ve köylülerin aramasına rağmen bulunamayan Ege için AFAD Erzurum ve Jandarmadan yardım istendi. 5 KİLOMETRE UZAKLIKTAKİ ARAZİDE BULUNDU Kısa sürede olay yerine giden AFAD Erzurum ekibi, özel eğitimli köpeklerle arama faaliyetlerini başlattı. Mahallede ve çevresinde aranmadık yer bırakmayan ekipler alanı genişletince Ege Albayrak'ı 7 Nisan günü saat 02.00 sıralarında, olaydan 12 saat sonra evlerine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki boş bir arazide uyurken buldu. Olay yerinde hazır bekletilen 112 Acil Servis ekipleri tarafından muayene edilen Albayrak'ın sağlık durumunun iyi olduğu ...
[Devamı]
AFAD ERZURUM HER DAİM HAZIR (Video Haber) 05 Nisan 2018
foto
Onlar ne yazın sıcağında, ne kışın soğuğunda durmak biliyorlar. Onlar darda kalanların imdadına yetişen AFAD ekipleri. AFAD Erzurum Acil Arama ve Kurtarma Birliği personeli afetlerde hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edebilmek için eğitimlerini gecede sürdürüyor.
[Devamı]
AFAD Erzurum El Bab’ da 21 Mart 2018
foto
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ' a yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’ na lojistik destek sağlamak için Erzurum’dan gönderilen 4 kişilik AFAD ekibi El-Bab’ da görevini sürdürüyor.
[Devamı]
Engelleri Resimlerle Aştılar… 15 Mart 2018
foto
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu “Depremle yaşamak bizim bir gerçeğimiz. Depremi en az zararla atlatmak için deprem öncesi deprem sırası ve deprem sonrasında alınacak tedbirleri zihinlerimize yerleştirmemiz gerekli” diye konuştu. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu “Deprem Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Erzurum’da düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri kabul etti.
[Devamı]
AFAD Erzurum Nene Hatun Ve Şehitlerimizi Unutmadı 09 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde AFAD Erzurum personelleri Aziziye Tabyaları ve Kars Kapı Şehitliğine gezi düzenleyerek Nene Hatun ve şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okuyup dua ettiler. Yoğun kar yağışı altında AFAD Erzurum ekibi tarafından ilk ziyaret Aziziye Tabyalarına gerçekleştirildi. 1877-78 Osmanlı Rus harbinde Rus askerleriyle göğüs göğse çarpışarak Türk kadının savaşçı ruhunu dünyaya tanıtan Türk anası Nene Hatun’ u kabri başında anan AFAD ekibi, mezara çiçek bırakarak, Yasin-i Şerif okuyup dua ettiler.
[Devamı]
Erzurum’da Kadınlar Günü Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı 08 Mart 2018
foto
'8 Mart Dünya Kadınlar Günü’, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen’inde katıldığı törenle Kent meydanında coşkuyla kutlandı. Törene eşleriyle katılan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tören alanındaki kadınlara gül dağıtıp stantları tek tek ziyaret ederek kadınlar gününü kutladılar.
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Öğrencilerle Kurumumuzu Ziyaret Ettiler 05 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ öğrencilerle birlikte kurumumuzu ziyaret etti. Ziyaretin yanısıra ilkokul ve anasınıfı öğrencileri için gerçekleşmiş olan afet farkındalık eğitimi çocuklar için faydalı oldu. Eğitime katılan anasınıfı öğrencilerimiz kurumumuzda hem farkındalık eğitimi almış oldu hem de eğlendiler. Özellikle amfibik aracına ilgileri fazlaydı. Eğitim de afet sırasında davranış şekilleri ve afet öncesinde yapılması gerekenlerle ilgili bilgi verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789