İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Erzurum Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Daire Başkanımız İrfan KESKİN Kurumumuzu Ziyaret Etti 06 Ağustos 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Daire Başkanımız sayın İrfan KESKİN koordinatörü olduğu ilimizi ziyaret etti. Başta bütün birimleri tek tek ziyaret ederek iş, işleyiş hakkında bilgi almanın yanı sıra personelimizin yaşamış olduğu var olan yada olabilecek proplemleri dinledi. İlimizin sorumluluğunda olan lojistik depoyu da ziyaret eden sayın KESKİN, şube müdürlerimizle yapmış olduğu kapsamlı durum değerlendirme toplantısı sonrası,personelimizle sohbet edip çay içtiler. Daire Başkanımız sayın İrfan KESKİN illerimizde bulunan taşra teşkilatlarımızın kurumsal olarak AFAD'ın yüzü olduğunu söyledi.
[Devamı]
AFAD ve UMKE'den Ortak Tatbikat 30 Temmuz 2018
foto
AFAD'ın daima hazırız sloganıyla kurumlarımızın da olası afetlere hazır olduğunu ve koordinasyon halinde çalışabileceğini göstermek amacıyla AFAD ve UMKE'nin birlikte gerçekleştirmiş olduğu tatbikat başarıyla gerçekleştirildi. Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü kampüsünde bulunan enkaz çalışma alanında gerçekleşen tatbikatta senaryo gereği öncelikle KBRN ekipleri olası gaz sızıntısı, kimyasal madde sızıntısı durumlarının olabileceği şüphesiyle tam teçhizatlı olarak tarama yaptılar. Sonraki aşama da ise olay yerine intikal eden kaza kırım ekipleri kırma ve kesme yaparak yaralılara ulaştılar. UMKE ekipleri ve personelimiz birlikte çalışarak yaralıları ambulansa sevk ettiler. Son olarak kuleden yaralı sevki gerçekşetirildi. Tatbikatı canlı olarak yayınlayan TRT ekibi de tatbikat alanında...
[Devamı]
ARAS Kullanıcı Eğitimi 12 Temmuz 2018
foto
Afet tehlike ve risk analizlerinde farklı yöntemlerin kullanılabilmesi ve doğruya en yakın haritaların üretilebilmesi, analizlerin aynı ortamdan yapılarak aynı platformdan paylaşımının sağlanabilmesi amacıyla; İl Müdürlüklerimiz tarafından toplanan heyelan envanterleri kullanılarak, risk azaltma, müdahale, iyileştirme çalışmalarına altlık oluşturacak heyelan duyarlılık, tehlike ve risk haritalarının daha hızlı ve farklı istatistiksel modeller kullanılarak hazırlanabilmesi için Afet Risk Analiz Sistemi (ARAS) Projesi yürütülmektedir. Bu kapsamda projenin ilk etabında farklı istatistiki modellerle heyelan duyarlılık ve tehlike analizlerinin yapılabilmesi için gerekli altyapı oluşturulmuştur.
[Devamı]
AFAD Erzurum Sahur Programında TRT Haber’in Konuğu Oldu (VİDEO-HABER) 04 Haziran 2018
foto
AFAD Erzurum TRT Haber Kanalında yayınlanan GÜN SONU’na konuk oldu. Servet Gözüaçık’ın hazırlayıp sunduğu GÜN SONU’na konuk olan AFAD Erzurum Birlik Müdürlüğü Personeli, Erzurum TRT Haber merkezinden Sefer Azak’ın sorularını yanıtladı.
[Devamı]
AFAD Erzurum Personeli Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ Ve AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu’nun Katılımı İle İftar Programında Bir Araya Geldi. 28 Mayıs 2018
foto
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Erzurum Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce Erzurum’da düzenlenen istişare toplantısının ardından 13 ilden yetkililerin katılımıyla bir restoranda düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programına Akdağ’ yanısıra Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, Ağrı, Ardahan, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van AFAD müdürleri ile AFAD Erzurum personeli katıldı.
[Devamı]
AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu Erzurum’da 28 Mayıs 2018
foto
AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu başkanlığında Erzurum, Ağrı, Ardahan, Elazığ, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van AFAD il müdürleri ile şube müdürlerinin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda müdürlüklerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm yolları konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
[Devamı]
Ani Bastıran Sel Erzurum Merkez Ve İlçelerinde Etkili Oldu 24 Mayıs 2018
foto
Merkez Yakutiye ilçesi Çaykara caddesinde meydana gelen göçükte park halinde bulunan bir otomobil çukura gömüldü. Bölgeye sevk edilen AFAD Erzurum ekibi uzun uğraşlar sonunda göçükte bulunan aracı çıkarmayı başardı. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu yürüttüğü kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmaları yürüten AFAD Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı ve Arama Kurtarma Birlik Müdürü Mehmet Rıza Andiç’ten bilgi aldı.
[Devamı]
Erzurum'da İki Araç Çarpıştı: 1'i Çocuk 5 Kişi Hayatını Kaybetti 14 Mayıs 2018
foto
Erzurum' un Çat ile Bingöl' ün Karlıova ilçeleri arasındaki Köseler köyü mevkiinde iki aracın kafa kafaya çarpışması sonucu 1'i çocuk 5 kişi hayatını kaybetti. 10 kişi yaralandı. Olay yerine sok sayıda ambulans ve AFAD ekipleri sevk edildi.
[Devamı]
AFAD' dan Engelli Öğrencilere Deprem Eğitimi 13 Nisan 2018
foto
AFAD Erzurum il müdürlüğü, Dede Korkut İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencilerine depremden korunma eğitimi verdi. Palandöken ilçesindeki İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne öğretmenleri ile birlikte gelen 30 işitme engelli öğrenciye, konferans salonunda düzenlenen eğitim programında deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında yapmaları gerekenler konusunda bilgiler verildi.
[Devamı]
Kaybolan Küçük Ege, AFAD Erzurum, Jandarma ve Vatandaşların Çabalarıyla Bulundu(Video Haber) 09 Nisan 2018
foto
Erzurum’un Pasinler ilçesine bağlı Taşkaynak Mahallesi'nde oturan İnci ile Emin Albayrak çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Ege, 6 Nisan günü saat 14.00 sıralarında evinin önünde oynarken kayboldu. Aile fertleri ve köylülerin aramasına rağmen bulunamayan Ege için AFAD Erzurum ve Jandarmadan yardım istendi. 5 KİLOMETRE UZAKLIKTAKİ ARAZİDE BULUNDU Kısa sürede olay yerine giden AFAD Erzurum ekibi, özel eğitimli köpeklerle arama faaliyetlerini başlattı. Mahallede ve çevresinde aranmadık yer bırakmayan ekipler alanı genişletince Ege Albayrak'ı 7 Nisan günü saat 02.00 sıralarında, olaydan 12 saat sonra evlerine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki boş bir arazide uyurken buldu. Olay yerinde hazır bekletilen 112 Acil Servis ekipleri tarafından muayene edilen Albayrak'ın sağlık durumunun iyi olduğu ...
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910