İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ERZURUM
Erzurum Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İNSARAG Sınavında Görev Alan Öğrencilere Teşekkür Belgesi Verildi 12 Aralık 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 21-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Arama-Kurtarma Danışma Kurulu (INSARAG) sınavını geçen Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü, sertifika almaya hak kazanmıştı.
[Devamı]
AFAD Erzurum’dan Hemşirelik Fakültesine Tanıtım Eğitimi… Öğrencilerden ARYA’ya Büyük İlgi 11 Aralık 2017
foto
Erzurum Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencilerine yönelik 4-7 Aralık tarihlerinde düzenlenen program çerçevesinde kurum tanıtımı ve Afet Bilinci (İlk 72 Saat) eğitimi verildi. Eğitim sonunda eğitmenler tarafından kurumun çeşitli birimleri gezilerek yürüttükleri çalışmalar konusunda bilgiler aktarıldı.
[Devamı]
AĞRI’DA ZEHİRLENEN ASKERLER, ERZURUM AFAD EKİPLERİNCE KONTROL EDİLDİ 05 Aralık 2017
foto
Ağrı M Tipi Cezaevi bahçesinde, kapatılan su kuyusundaki gaz sızıntısı nedeniyle 6 kamu görevlisi dışında zehirlenen 45 askerden durumu ağır olan 2 asker, helikopterle Erzurum'daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Askerler, hastaneye alınmadan önce Erzurum AFAD’a bağlı Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif Nükleer (KBRN) ekipleri tarafından taramadan geçirildi. Erler, üzerlerinde çevreyi tehdit edici, zararlı madde bulunmayınca hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Öte yandan Ağrı’da inceleme yapan Erzurum AFAD Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif Nükleer (KBRN) ekipleri 51 kişinin zehirlenmesine neden olan kuyuda yaptıkları incelemede metan ve sülfür gazı tespit ettiler.
[Devamı]
Erzurum AFAD İNSARAG Sertifikasını Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın Elinden Aldı 02 Aralık 2017
foto
AFAD İl Müdürleri Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleşti. Toplantıda il müdürlüklerinin son durumları ele alınarak ilgili daire başkanlıklarıyla istişare toplantıları gerçekleştirildi.
[Devamı]
İNSARAG Eğitiminde Başarılı Olan AFAD Erzurum TRT Radyoda Canlı Yayında Konuşuldu 25 Kasım 2017
foto
Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürümüz Sayın Mehmet Rıza ANDİÇ TRT Erzurum Radyosunda, yapımcılığını Feyza YILMAZ’ ın, sunuculuğunu Yıldıray YILDIZ ‘ ın yaptığı ‘’DOĞUNUN SESİ’’ programına konuk oldu.
[Devamı]
AFAD ERZURUM PERSONELİ INSARAG BAŞARISINI KUTLADI 24 Kasım 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Arama-Kurtarma Danışma Kurulu (INSARAG) sınavını geçen AFAD Erzurum Personeli başarılarını düzenlenen yemek programında kutladı.
[Devamı]
AFAD ERZURUM’ da INSARAG MUTLULUĞU 24 Kasım 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Arama-Kurtarma Danışma Kurulu (INSARAG) sınavını geçen Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü, sertifika almaya hak kazandı.
[Devamı]
ERZURUM'DA ‘ECDADA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ 14 Kasım 2017
foto
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9 Kasım Tabyalar Platformu öncülüğünde bu yıl 5. gerçekleştirilen “Kahraman Ecdadımızın Anısına Tabyalara Yürüyoruz” çağrısının, Erzurum halkında güçlü bir yankı bulduğunu söyledi. 9 Kasım Tabyalar Platformu adına bir teşekkür mesajı yayınlayan Vali Azizoğlu, şunları kaydetti; “Yürüyüş Erzurum’a yakışır asil bir duruş ve vakarla gerçekleştirilmiştir. 9 Kasım günü Kahraman Erzurum Halkı Ayaz Paşa Camii Müezzini, okuduğu salayı bir kez daha duymuşçasına tabyalara akın etmiştir. Toplumun her kesiminden ve her yaş grubundan çocuğu, genci, yaşlısı, kadını ve erkeği ile Erzurum halkı, Aziziye Müdafaasında şehit düşen ve gazi olan kahraman ecdadını, 140 yıl sonra anmanın büyük heyecanını bir kez daha olayın vuku buluğu zaman ve mekânda yaşamıştır. Erzurum halkı...
[Devamı]
ULUSAL MASABAŞI TATBİKATI 03 Kasım 2017
foto
Başbakanlık Afet Yönetim Merkezinden gelen talimatla Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) kapsamında ulusal düzeyde tatbikat alarmı saat 18:27 ‘de verilmiştir. 26 hizmet grubumuzun tatbikat alanına intikal süresi 22 dakika olarak gerçekleşmiştir. Ulusal senaryo kapsamında İstanbul’da gerçekleşebilecek olası bir afet durumunda 26 Hizmet grubu Erzurum AFAD AADYM merkezinde SAYIN VALİMİZ SEYFETTİN AZİZOĞLU başkanlığında toplanarak gerçekleşebilecek olası afet durumu kapsamında hazır olduklarını bildirmişlerdir. Erzurum olası bir afet durumunda destek illerden birisidir. Toplanan hizmet grupları AYDES sistemine girerek yapılması gerekenler ve verilecek talimatlar doğrultusunda hazır olduklarını bildirmişlerdir. Senaryo kapsamında ilk aşamada kurumumuzdan 6 kişilik arama kurtarma ekibi ve 6 kişili...
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü 02 Ekim 2017
foto
Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu'nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmıştır. Daha sonra BM Genel Kurulu'nun kararı ile 2009 dan bu yana her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678