İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ERZURUM
Erzurum Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü 02 Ekim 2017
foto
Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu'nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmıştır. Daha sonra BM Genel Kurulu'nun kararı ile 2009 dan bu yana her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
KAYIP ÇOCUK BULUNDU 16 Eylül 2017
foto
Dün (15.09.2017) saat 13:00 sularında Tekman ilçesi Hüseyinağa mahallesinde kaybolan 3 yaşlarındaki Yusuf POLAT isimli çocuğu aramak için müdürlüğümüze saat 18:00 sıralarında bilgi verilmiş ve 2 araç, 8 personel ve bir arama köpeği ile ekiplerimiz olay yerine hareket etmiştir.
[Devamı]
AFAD ve Kızılay'dan Arakan İçin Yardım Kampanyası 11 Eylül 2017
foto
Başbakan Yarımcısı Recep Akdağ çeşitli ziyaretler yapmak üzere geldiği Erzurum'dan Arakan'da yaşanan insani krize ilişkin açıklamalarda bulundu.Başbakan Yarımcısı Recep Akdağ , yaptığı açıklamada, Arakan'da yaşananlara için üzüldüklerini ve onlara duacı olduklarını belirterek, "Bütün dünya ülkelerini vazifeye çağırıyoruz. Birleşmiş Milletleri toplantıya çağırdık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan onlarca devlet başkanıyla görüştü ama bunların ötesinde yapacaklarımız ve yapabileceklerimiz var." dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, iki gün önce kendisine talimat verdiğini ifade eden Akdağ, "Biz Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) ve Kızılay olarak kampanya başlatıyoruz. Diğer bazı sivil toplum kuruluşları da kampanya başlattılar. Arakanlı kardeşlerimize ve Bangladeş'e geçen ihtiya...
[Devamı]
Başbakan Yardımcısı Akdağ, AFAD Erzurum'da İncelemelerde Bulundu 10 Eylül 2017
foto
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde AFAD Kampüsünü gezerek incelemeler de bulundu.Bir takım incelemeler bulunmak üzere memleketi Erzurum’a gelen Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Recep Akdağ, Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemeler de bulundu. AFAD Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı'dan bilgi alan Başbakan Yardımcısı Akdağ, AFAD Kampüsünü gezdi.İncelemeler sonun da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Akdağ, "Kurulduğu günden beri AFAD, gerçekten çok üstün başarılara imza attı. Dünyanın seçkin afet ve acil durum yönetimlerinden birisi oldu. Bundan sonra bizim vazifemiz, AFAD'ı biraz daha geliştirmek ve ileriye götürmek. Sadece müdahale açısından değil afete hazırlık açısından. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız üstün...
[Devamı]
ERZURUM AFET MÜDAHALE PLANI KAPSAMINDA HALKIN TOPLANMA ALANLARI 26 Ağustos 2017
foto
İL AFET MÜDAHALE PLANI Erzurum İl Afet Müdahale Planı olası bir afet anında kurumların tepkileri ve yapmaları gereken görevleri içermektedir. Ülkemiz olabilecek her türlü afetin gerçekleşebileceği bir coğrafik konumda olduğundan bu afetlere en hızlı müdahalenin yapılması gerekmektedir. Erzurum İl Afet Müdahale Planının amacı afet öncesinde hazırlık afet sırasında ve sonrasında ise en kısa sürede müdahale ile afetselliği yoketmek ve iyileştirmenin en hızlı şekilde yapılmasıdır.
[Devamı]
Erzurum AFAD Ailesi Bayramlaşma 26 Ağustos 2017
foto
Bakanlar Kurulu kararı ile bayram tatilinin 10 güne çıkarılması kararı sonrası personelimiz bayram tatili öncesi son mesaisini yaptı. Mesai sonrasında il müdürümüz Selahattin KARSLİ ve Arama Kurtarma Birlik Müdürümüz Mehmet Rıza ANDİÇ personelimizle biraraya geldiler ve toplu bayramlaşma yapıldı.
[Devamı]
ŞENKAYA ATYOLU KÖYÜNÜN YARALARI SARILIYOR 25 Ağustos 2017
foto
08.08.2017 tarihinde meydana gelen yangın hadisesinden sonra afetzedelerin yaraları sarılmaya başlandı. Şenkaya Kaymakamı Ömer DERECİ, Şenkaya Belediye Başkanı Görbil ÖZCAN ve İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Selahattin KARSLİ köyü ziyaret ederek, köylünün taleplerini dinlediler. Köylüler yaklaşan kış mevsiminde kendi evlerinin ve hayvanlarının barınaklarının olmadığını ilettiler. Ziyaret neticesinde köylünün hem ahırlarının hemde evlerinin geçici olarak en kısa zamanda çözüm bulunacağı akabinde de ev ve ahırlarının AFAD tarafından yapılacağı afetzedelere iletilmiştir.
[Devamı]
ŞENKAYA ATYOLU KÖYÜNDE YANGIN 09 Ağustos 2017
foto
08.08.2017 tarihindeŞenkaya ilçesi Atyolu köyünde bilinmeyen bir nedenden dolayı meydana gelen yangında 25 ev 23 ahır ve 4 samanlık tamamıyla yanmış ya da zarar görmüştür. Olayı haber alan valilik kriz merkezi sayın valimiz Seyfettin AZİZOĞLU'nun talimatlarıyla konuyla irtibatlı bütün birimleri olay bölgesine sevk etmiştir. Yangın bölgesine hızla hareket eden AFAD ekipleri il müdürü Selahattin KARSLİ koordinasyonunda en kısa sürede köye ulaşarak yangından etkilenen 25 hanede ikamet eden insanları güvenli bölgeye tahliyesini sağlamışlardır. Yangın bölgesinde itfaiye ekiplerinin yangını söndürmesinden sonra AFAD ekiplerimizce hasar tespit çalışması yapılmış 25 çadır aynı anda kurulmuş vatandaşın mağduriyeti giderilmiştir. Kızılay olayın gerçekleşmiş olduğu gün geceden itibaren vatandaşlarımı...
[Devamı]
Oltu'da Orman Yangını 05 Ağustos 2017
foto
5 Ağustos 2017 Cumartesi günü saat 20:00 sularında Oltu ilçesi Yukarıçamlı köyü civarında ormanlık alanda yangın olduğu ve 4 hektar civarında ormanlık alanın yandığı valilik kriz merkezine bildirilmiştir. Bunun üzerine valilik kriz merkezinin yönlendirmesiyle kurumumuz 2 arama kurtarma aracı ve 12 personelle olay yerine intikal etmiştir. Yangın söndürme çalışmaları hala devam etmektedir. Personellerimiz değişimli olarak olay yerinde çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Yangının yerleşim yerlerine uzak olması nedeniyle herhangi bir tahliye çalışmasına gerek olmadığı bildirilmiştir. Olay yerinde bulunan sayın valimiz Seyfettin AZİZOĞLU çalışmaları yerinde takip etmekte ve koordinasyonu sağlamaktadır. Ayrıca valilik kriz merkezinde İl müdürümüz Selahattin KARSLİ ve valilik kriz merkezi ...
[Devamı]
İspir Kurtarma Görevi 05 Ağustos 2017
foto
İspir ilçesinde uçurumdan düşmüş olan ineğin kurtarılmasıyla ilgili kurumumuza gelen ihbar sonrasında kurumumuz dağcılık ekibi amiri liderliğinde bölgeye saat 18:30 civarında harekete geçen arama kurtarma ekibimiz bölgeye intikal etmişlerdir. Ekibimizin özverili çalışmaları sonrasında uçuruma düşmüş olan ineği uzun çalışmalar sonrasında düzeneklerle çıkarmışlardır. Kurtarılmış olan ineğin ayakları ve çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu rapor edilmiştir. Çıkarılan inek ayrıca mağdur durumda olan ailenin evine kadar götürülmüştür. Kurtarma operasyonu sonrasında ekibimiz sabah 04:30 sularında kurumumuza intikal etmişlerdir.Özverili çalışmalarından dolayı dağcılık ekibine teşekkür ederiz.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567