İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Erzurum Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

AFAD Erzurum’da 2018 Bölgesel Masabaşı Ve Saha Tatbikatı Gerçekleştirildi 05 Kasım 2018

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’ nca hazırlanan; 2018 Bölgesel Masa Başı ve Saha Tatbikatı Senaryosu gereğince, 01.11.2018 tarihinde saat 13:21’ de Palandöken İlçesi H. Avni Ulaş Mahallesi merkez üslü 5.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir.

 Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesindeki İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ nin toplanma çağrısı sonrasında, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamındaki yerel düzey hizmet gruplarından sorumlu kurum-kuruluş temsilcileri İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’ nde toplanarak söz konusu afete müdahale çalışmalarına başlamıştır.

Tatbikatta; Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES)’ nin masa başında kullanımı ve aynı zamanda hizmet grubu temsilcilerine gönderilen taleplerin sahadaki ekiplere iletilerek, ekiplerin en kısa sürede olay yerine intikalinin test edilmesi amaçlanmıştır. Senaryo gereğince daha önce belirlenmiş lokasyonlara operasyon ekipleri intikal gerçekleştirerek görevi başarıyla tamamlamışlardır.